Keď sa vás zima opýta, čo ste robili v lete…

Viete, aká je správna odpoveď? Kedysi to bolo – chystal som drevo. Neskôr sa to prehuplo do – chystal som plynovú prípojku. A dnes to je – pripravil som perfektné miesto pre krb v záhrade.

Ak si myslíte, že záhradu už nebudete potrebovať až do prvých jarných teplých dní, ste na veľkom omyle. Iste, večery už nie sú také vlahé a po západe slnka je už chladno. No a čo? Nedajte sa vyhodiť chladom zo svojej záhrady a povolajte do služby najstaršieho pomocníka, ktorý nás zohrieva už od pradávna.

Rozložte oheň v krbe, alebo ohnisku a nechajte sa rozmaznávať jeho teplom a príjemným, mihotavým svetlom. Prineste si na terasu teplý bylinkový čaj s medom, alebo obľúbenú whisky a vychutnajte si ich v lone svojho súkromného raja. Započúvajte sa do praskajúceho ohňa a zapozerajte do jeho žiarivých plameňov. Nadýchnite sa čerstvého jesenného vzduchu v kruhu tepla a svetla. Krásna predstava, však?

Záhradné kvetináče vysoké

A teraz olúpeme tú romantiku a čestne priznáme, že to nie je len tak. Že ten krb treba vymiesť a vyčistiť a že to drevo narúbať a niekde uskladniť. A keďže tieto letné rekvizity sme už spratali do garáže na zimu, chce sa nám? No nechce! Radšej zalezieme domov, kde si zapneme radiátor a zasvietime luster.

Ale čo keby…?

Čo keby sme mali krb, alebo ohnisko, o ktoré sa starať netreba. Čo keby sme mali v záhrade perfektné miesto na tú obľúbenú whisky a rovno aj s pohárom. A k tomu dokonale uskladnené drevo, ktoré nezmokne a je vždy po ruke.

Brali by ste?

Stačí si len zaželať 🙂. Náš krb a ohniská sú skonštruované tak, aby sa prakticky čistili samé. Stačí vysypať popol do záhonov, ktorý takto zásobíte živinami na ďalší rok. Zásobník s barom vám spoľahlivo postráži drevo aj váš 20 ročný koňak. A ako bonus, bude dokonale ladiť s farbou jesene vo vašej záhrade, pretože tento krb a toto ohnisko nikam schovávať netreba. Bude vám robiť spoločnosť bez prestávky celý rok.

Tak prečo sa ochudobňovať o voňavý jesenný vzduch, nádherné západy slnka, či jedinečnú atmosféru rozžiarenej večernej záhrady, keď stačí mať po ruke len pár polien a zápalky.

Všetko ostatné dodáme my.