Priali by ste si exkluzívny krb a bar na záhrade?

Záhradný krb z Corten ocele NINA a kvetináče

No kto by nechcel, všakže…
A čo by ste povedali na nový záhradný krb? A tým nemyslíme tú betónovú kreáciu, ktorá sa vyrába cca v troch variantách, jedna ako druhá a navyše s minimom vkusu či estetiky.
Betónový krb má spravidla hornú časť, kde sa kladie oheň, dolnú časť, kam ukladáte tri polienka dreva na efekt a nejaký ten komín. Čo je fajn, ak od záhradného krbu nečakáte viac než to, že si v ňom občas opečiete nejaký ten špekáčik a inak vám bude stáť v kúte záhrady a budete v ňom sušiť celé leto bylinky. A pre istotu ho ešte necháte obrásť brečtanom, aby nekazil dojem zo záhrady.

Krb si môžete aj svojpomocne vymurovať, ak na to máte čas, peniaze a talent. Nevýhodou murovaných krbov je to, že kam ich postavíte, tam už zostanú navždy a ak sa rozhodnete zmeniť koncept záhrady, krb aj tak musí zostať tam, kde je. Prirátajte k tomu čas na stavbu a peniaze na tehly.
Navyše je to stále vec iba s jednou možnosťou využitia. Teda dvomi, ak rátame aj to sušenie byliniek.

Čím sa teda odlišuje náš krb od už spomínanej ponuky?

Odpoveď – všetkým. Záhradný krb z cor-tenu bol navrhnutý predovšetkým na skrášlenie vašej záhrady. Chceli sme vyrobiť niečo, čo poteší oko a ulahodí vašej duši, keď si nalejete whisky a vyjdete večer na terasu, konečne po celom dni vypnúť.

Tento krb si totiž môžete ozdobiť čím len chcete, tak, aby vám do záhrady priniesol vaše obľúbené zviera, motív, alebo len meno vášho rodinného klanu či rodový erb.

Po zapálení ohňa vás nielen zohreje, zútulní záhradu, posvieti na pitie, ale žiarivé plamene ohňa vytvoria živý obraz, ktorým sa budete môcť celú dobu kochať.

Hoci bol krb spočiatku navrhnutý iba pre potechu duše, nedalo nám to a zdokonalili sme ho tak, aby sa dal s priloženým roštom používať aj na to grilovanie, či opekanie špekáčikov a marsmallows.

Hladu sa teda báť nemusíte a ak sa rozhodnete zmeniť koncept záhrady, pokojne ho presťahujte. Navyše slnko a dážď sú jeho najlepší spojenci, takže vám stačí už len sledovať, ako sa postupne mení jeho farba a vytvára tak kontrast s okolitou zeleňou, či neprehliadnuteľne žiari na snehu.

A jeho údržba? Vytiahnuť zásuvku, vysypať popol, zasunúť zásuvku. Presne tak bol navrhnutý a vyrobený. Bude pre vás spoločníkom, ktorý vás zohreje, nakŕmi, poteší, osvetlí záhradu, skrátka privedie do siedmeho neba. Je to presne to, čo potrebujete – nič viac, nič menej.

Záhradný zásobník na drevo z Corten ocele NINA

A čo záhradný bar, ktorý vám vyčarí atmosféru ako na exotickej dovolenke? Pojme niekoľko fliaš vášho obľúbeného nápoja a zopár pohárov k tomu, aby sa ušlo aj susedovi cez plot. Veď koniec koncov, aj muži majú svoje dni. A mať poruke všetko, čo je treba na menší priateľský pokec, je na nezaplatenie. Určite je to jednoduchšie a pohodlnejšie, než zakrádanie sa do domáceho baru a štrnganie pohárov, keď sa ich snažíte nenápadne prepašovať cez dom na záhradu, navyše v zablatených gumákoch.

Bar sa otvára ľahkým dotykom ruky a rovnako nehlučne a hladko sa aj zavrie. Navyše je podsvietený, takže aj v tme budete vidieť, čo si nalievate a hlavne – nerozlejete, veď škoda každej kvapky, ktorá padne vedľa.

Spoľahlivo poslúži aj pri rodinnej grilovačke, kde bezpečne schováte alkohol pred deťmi a ponúkne svoje služby, keď k vám zaskočí návšteva na kus reči. Nemusíte nikam odbiehať, máte po ruke všetko, čo potrebujete.

A viete, čo je na tom všetkom najlepšie? Že okrem služieb prvotriedneho čašníka vám zároveň postráži a uskladní palivové drevo, takže ho budete mať vždy po ruke. Tento záhradný bar je totiž skombinovaný so zásobníkom na drevo.

Zapáľte oheň v krbe, nalejte si z baru drink a vychutnávajte tú pohodu a ľahkosť bytia.

Tieto dvojičky krb a zásobník majú rovnaký tvar aj parametre, ale sú vyrábané v dvoch dizajnových radách – NINA (štvorec) a MADISON (obdĺžnik), takže je len na vás, ako si ich skombinujete a vytvoríte tak kompozíciu, ktorá presne zapadne do vašej záhrady.